SHARE WEEK 2015 – WARTO POLECAĆ

Witajcie w ten niedzielny, leniwy poranek… Wróć! Teraz już właściwie popołudnie, które wydaje się wprost stworzone do tego, by zagłębić się w jakieś czytadło. A że akurat trwa tegoroczna edycja SHARE WEEK – czyli tygodnia, w którym polecamy swoje ulubione blogi, i ja dorzucę Wam kilka swoich propozycji. Wiem, że teoretycznie co tydzień polecam ciekawe wpisy we wtorlinkach, ale ta akcja ma znacznie większy zasięg. Wszystkie polecenia są później podsumowywane na blogu jestkultura.pl, dzięki czemu blogi, które wymienię, mają większą szansę na znalezienie nowych czytelników, nie tylko z grona tych moich. 

Ktoś powie, że SHARE WEEK to jedno wielkie koło wzajemnej adoracji – blogerzy polecają blogerów? No żenua! W zasadzie ten argument jest dosyć często powtarzany przy różnych okazjach – w dyskusjach o komentowaniu postów, ich lajkowaniu, czy blogowych spotkaniach. Według mnie w dużym stopniu wynika on z niezrozumienia i przerzucania na innych swoich własnych negatywnych intencji czy odczuć. Każdy, kto bloguje, sam wie najlepiej, jak duże znaczenie ma bycie wirtualnie docenionym – czy to przez głupi lajk, komentarz, udostępnienie tekstu czy właśnie polecenie całego bloga. To ogromna motywacja do rozwoju, to znak, że nasze słowa nie lecą w próżnię, ale gdzieś tam odbijają się echem. Dlatego właśnie tak często widać, że na blogach komentują głównie… inni blogerzy i stąd pewnie całe przeświadczenie o wspomnianym kółku adoracji. Oczywiście są osoby, które robią to licząc wyłącznie na wzajemność albo darmową reklamę, ale wolę o tym myśleć jako o akcie dobrej woli, zwyczajnym ‚dziękuję’. Nie dorabiajmy do pozytywnych w swym zamyśle akcji negatywnej ideologii. 

Cały czas mam w pamięci momenty, kiedy dzięki poleceniom przez bardziej znanych blogerów, Króliczek zyskiwał nowych czytelników i wskakiwał na kolejny pułap rozwoju, a ja stawiałam sobie poprzeczkę coraz wyżej. Dlatego też sama praktykuję takie działania i praktykować będę… póki będzie co polecać. A myślę, że dobrego materiału nigdy nie zabraknie. I do tego samego zachęcam Was. Znacie dobry blog, znacie jakieś miejsce z wartościowymi treściami? Podajcie dalej, powiedzcie o nim znajomym. To mały gest, a znaczy bardzo dużo. Bo – kolejny wytarty, ale prawdziwy frazes – nikt z nas nie pisze tylko dla siebie.

Przejdźmy jednak do rzeczy. Przypomnę zasady SHARE WEEK –

na swoim blogu / vlogu publikujesz materiał, w którym polecasz trzech innych autorów. Kryterium jest jakość, “ważność” danego blogera w Twoim życiu, jego lub jej wpływ na Twoje życie, efekt “wow” i inne niezwiązane z zasięgami sprawy. Link do swojego materiału – polecenia wrzucasz do komentarzy pod tym wpisem (nie moim – to link do bloga Andrzeja). Swoje polecenia z Twojego bloga/vloga przepisujesz też do formularza w tym samym wpisie. Akcja trwa od 14 do 21 marca.

i wreszcie sedno sprawy –

BLOGI, KTÓRE POLECAM: 

1. ALCHEMIA KOBIECOŚCI

Gosia w pięknym stylu pisze o związkach, ludziach, wrażliwości i nie tylko – wspólnym mianownikiem jej wpisów jest szeroko pojęta kobiecość. I choć z reguły unikam tematyki, która skupia się na zagadnieniach dotyczących jednej płci, to teksty na Alchemii totalnie mnie kupiły – i to jest chyba najlepsza rekomendacja. 

2. WITAJ SŁOŃCE

Dorota to dziewczyna pełna entuzjazmu i energii – ćwiczy jogę, oczyszcza organizm i duszę, podróżuje i ogarnia codzienność z nastawieniem na jej świadome przeżywanie i dążenie do równowagi. A poza tym niejedno w życiu widziała i doświadczyła. Wiele z jej tekstów miałam napisać sama, ale ona zrobiła to pierwsza. ;) Więc za zbieżność poglądów, przeżyć i energię polecam bloga Witaj Słońce!

3. EVE MARIE

Ewa po skończeniu liceum zamiast jak wszyscy pójść na studia, wybrała bycie au pair w Anglii, a potem po prostu… spełnianie swoich podróżniczych marzeń. W ciągu ostatnich dwóch lat odwiedziła też min. Francję, Norwegię, Islandię (autostopem!) i Gruzję oraz Armenię, wszystko w wersji low budget i samotnie, tym samym dając pstryczek w nos osobom, które mówią, że SIĘ NIE DA. Wszystko się da, zawsze powtarzam, że ten, kto chce, szuka sposobów, a kto nie chce, szuka powodów. Ewa najlepiej udowadnia to na swoim blogu. 

BONUS  

Powyższe 3 blogi wpiszę w formularzu na stronie Andrzeja, ale Waszej uwadze chciałabym polecić parę innych stron, którym również przyda się trochę rozgłosu. To co robią, jest dobre i warte poznania – w każdym przypadku z innych powodów:
Anna At Heart pisze min. o różnych aspektach bycia introwertykiem – jej wpisy powinien przeczytać i ten, kto nim jest (żeby pozbyć się kompleksów z tego powodu), i ten, kto ma introwertyka w pobliżu (żeby go lepiej poznać). Ale to oczywiście nie wszystko, co znajdziecie na tym blogu – polecam również Bursztynowego Anioła”powieść w odcinkach.

– Wioletta to tak pozytywnie zakręcona i nie szczypiąca się ze swoimi sformułowaniami dziewczyna, że każdy jej wpis (nawet kosmetyczny!) poprawia humor. Blog nazwała Niewyparzona Pudernica – i to już wiele mówi o jej dystansie do samej siebie.

Kara Boska postanowiła spróbować życia w kilku różnych miejscach poza naszym krajem. I w czasie, gdy jej rówieśnicy budowali domy, ona mieszkała na Islandii, w USA, odwiedziła wiele miejsc w Europie i samej Polsce. Poza relacjami z podróży i z codziennego życia na Islandii znajdziecie u niej również sporo ciekawych przemyśleń o ludziach i świecie. 

– Igor pisze min. o rozwoju, pokonywaniu własnych słabości, szukaniu pomysłu na siebie i podróżach (gdziekolwiek nie pojadę, mam wrażenie, że on już tam był wcześniej :/ ) – lepszawersjasiebie.pl
– U Michała znajdziecie teksty o relacjach, społeczeństwie, a czasem typowo rozrywkowo – hejterskie  – nazwa bloga zobowiązuje. Polecam Wam też jego opowiadanie z Walentynkami w tle, ma bardzo fajny styl pisania – littlebithate.pl

Znacie któreś z tych miejsc? Zapraszam Was też do publikowania swoich propozycji!

Asia | LessFearhttps://www.lessfear.pl
Joanna. Pasjonatka psychologii, copywriterka, wrocławianka. Kocha świat nauki, ale ciągle wierzy w magię. Zadaje za dużo pytań i nie może żyć bez podróży. Jej duchowym zwierzęciem jest ratel miodożer.

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Katarzyna Wojtunik

Witam, dopiero raczkuje w temacie blogowania, zaczęłam czytać o tym wzajemnym wpisywaniu komentarzy. Ten wpis wiele mi wytłumaczył :) gorąco pozdrawiam

Ostatnie wpisy

Dlaczego ludzie zniechęcają się do psychoterapii albo w nią nie wierzą

Mimo rosnącej społecznej akceptacji dla chodzenia na terapię, często można spotkać się z komentarzami, które w najlepszym razie wyrażają powątpiewanie w tę...

Nie, nie jesteś wysoko wrażliwym empatą

Na tym blogu mogliście zapoznać się z pojęciem osoby wysoko wrażliwej i empaty. Pisałam o nich w czasach, kiedy te pojęcia dopiero wchodziły do powszechnego...

Skutki uboczne euforii

Tyle razy zastanawiałam się, jak wrócić do pisania tutaj. Bo to, że chciałam wrócić, wiedziałam już jakiś kwartał temu, nie wiedziałam tylko,...
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x