WTORLINKI #41 – CO TO ZA KOT?

W 41-wszych wtorlinkach znajdziecie trochę czytanek na kontrowersyjne czy niełatwe tematy (bohaterami są min. striptizerka, prostytutka i… polskie psychiatryki), ale dla złagodzenia napięcia dostarczam też trochę miłych i niewymagających cukierków dla oka. I ucha. A z góry spogląda na Was występująca w piosence tygodnia Aleksandra Kasprzyk, w Internecie znana również jako Mishon.

#DO POCZYTANIA

Wywiad z Saszą Różycką, striptizerką, która niedawno wydała książkę „Wenus bez futra.” O tym, że striptizerki to czasem także dziewczyny z ‚dobrych domów’.

A skoro już jesteśmy w tych klimatach, w Vice przeczytaj list prostytutki do żony zdradzanej przez męża. Rzeczywiście ciekawe spojrzenie na ‚instytucję’ prostytutki. Wielu kobietom mogłoby otworzyć oczy.

Opłakany stan polskich psychiatryków – ciekawy artykuł obnażający jakość państwowego leczenia psychiatrycznego. Jeśli ten temat Was nie przeraża, to przeczytajcie także o tym, jak ratuje się osoby w szale (spowodowanym chorobą psychiczną). I jak to się najczęściej dla nich kończy.

W życie weszła ustawa, która nie pozwoli już firmom nękać nas telefonicznym spamem.  Czy na pewno?

O prawdziwej sile blogów i vlogów – czasem potrafią nawet uratować życie.

Dlaczego nie brałam udziału w konkursie Blog Roku. Truuudne sprawyyy…

# KULTURA OBRAZKOWA

Stroje stewardess z różnych zakątków świata, które budzą sprzeciw klientów lub samych noszących.

Portrety kotów, psów i koni, które pokazują, że nawet zwierzęta w obrębie jednego gatunku potrafią wykazywać indywidualne cechy.

Lisia wioska w Japonii jest kolejnym z moich miejsc do zaliczenia na mapie świata, zaraz za wyspą królików i wyspą kotów.

Czy wiecie, że w Islandii od 2009 roku nie ma już McDonaldów? Ostatni sprzedany tam cheesburger z frytkami został zachowany na pamiątkę… i można oglądać go do dzisiaj.

Mapa Europy z zaznaczoną liczbą książek, jakie zostały wydane w ciągu minionego roku w każdym kraju. Myślałam, że z naszym pospolitym blogerskim ruszeniem ku wydawnictwom wypadamy lepiej…


#FILMIKI TYGODNIA 

Ten Typ Mes w krótkim wywiadzie – ciekawie o byciu artystą, kto nim jest, a kto niekoniecznie, i o tym, że kobiety rządzą światem. 

Spot nowej partii KorWin pozamiatał wszystko – tylko nie wiem czemu wydaje mi się, że to zapowiedź następnej edycji Sunrise, a nie kampania polityczna.

Natalie Portman jako uciekająca panna młoda w nowej reklamie perfum Miss Dior.

#PIOSENKA TYGODNIA

Nawet ci z Was, którzy rapu nie trawią, proszeni są o obejrzenie teledysku. Wystarczy, że utożsamiacie się z kotami, a wtedy na pewno poczujecie ten klimat. No i co tu dużo mówić, jest to po prostu ŚWIEŻE i INNE.

#PRZEGAPIONE
Od ostatnich wtorlinków mogliście przegapić: 
– pierwszy odcinek nowej serii z polecanymi piosenkami/filmami, w którym prezentuję najlepsze przykłady storytellingu w rapie
– jeszcze świeży tekst z dzisiaj – kompleksowy, długaśny poradnik o tym, jak zostać copywriterem, albo w jaki sposób zacząć dorabiać na pisaniu tekstów na zlecenie.

Udanego wieczoru!

Asia | LessFear
Asia | LessFearhttps://www.lessfear.pl
Joanna. Pasjonatka psychologii, copywriterka, wrocławianka. Kocha świat nauki, ale ciągle wierzy w magię. Zadaje za dużo pytań i nie może żyć bez podróży. Jej duchowym zwierzęciem jest ratel miodożer.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostatnie wpisy

Dlaczego ludzie zniechęcają się do psychoterapii albo w nią nie wierzą

Mimo rosnącej społecznej akceptacji dla chodzenia na terapię, często można spotkać się z komentarzami, które w najlepszym razie wyrażają powątpiewanie w tę...

Nie, nie jesteś wysoko wrażliwym empatą

Na tym blogu mogliście zapoznać się z pojęciem osoby wysoko wrażliwej i empaty. Pisałam o nich w czasach, kiedy te pojęcia dopiero wchodziły do powszechnego...

Zabezpieczony: Skutki uboczne euforii

Tyle razy zastanawiałam się, jak wrócić do pisania tutaj. Bo to, że chciałam wrócić, wiedziałam już jakiś kwartał temu, nie wiedziałam tylko,...

Chcesz dostawać powiadomienia o nowych wpisach?

Podaj swojego maila, a o każdej publikacji dowiesz się jako pierwszy. Tylko link i krótka zajawka tekstu, zero spamu.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x