Dzisiejszy przegląd Internetu (zabrakło mi pomysłu na nazwę dla tego odcinka) zdominowały filmy, obrazki i dźwięki.

Znajdziecie tu coś pozytywnego, coś motywującego, coś ultraśmiesznego, coś niepokojącego, coś niebieskiego i pożyczonego. A dla blogerów – propozycja udziału w ciekawym wydarzeniu. Czytajcie, słuchajcie, oglądajcie, bawcie się dobrze. 

#DO POCZYTANIA

– Znacie Projekt Egoistka? Jeśli chcecie się pozytywnie zmotywować, to polecam śledzić Dagmarę i Tomka. A oto ich 51 pozytywnych nawyków, które zwiększają życiowy dobrostan.

– To się nazywa pomysł na biznes! Zemsta może być słodka i… błyszcząca.

– Producenci wody butelkowej grożą procesem za zachwalanie zalet kranówki... Hmm, zgadnijmy czemu. Może dlatego, że ludzie zyskają wreszcie świadomość, że większość wód butelkowych się od niej niewiele różni?

 Jak oczyszczano ulice Manili na przyjazd papieża Franciszka… Nie wiem co powiedzieć. Dodam tylko, że Filipiny mają jeden z największych odsetków katolików wśród swoich mieszkańców. Brak komentarza. [ENG]

– Naukowcy dowiedli, dlaczego piosenki pop na dobrą sprawę brzmią wszystkie tak samo  why pop music all sounds the same. A jakby komuś było mało, jeszcze dłuższy wywód naukowy [ENG] na temat tego, dlaczego prostota w muzyce sprzedaje się najlepiej – stworzono nawet dokładny wzór na muzyczny hit. Nic więc dziwnego, że częściej mówi się o muzycznych ‚produkcjach’ niż utworach.

#KULTURA OBRAZKOWA

Gdzie żyje się najtaniej, gdzie najdrożej? Infografika, która może być podpowiedzią na następne wakacje (albo na całe życie).

– Kojarzycie te nudne, sztuczne zdjęcia z darmowych serwisów stockowych? Ten koleś wkleił do nich swoją postać, żeby dodać im trochę życia.

#FILMIKI TYGODNIA 

Maroon 5 nagrał nowy teledysk  – niby nic, bo nagrywają je regularnie, ale tutaj w celu jego realizacji wdarli się na kilka ślubów i zrobili gościom niezapomnianą niespodziankę (polecam reakcję z 3:21). Dla mnie to video jest bardziej pozytywne niż „Happy” Pharella.

Reakcja Michała Sadowskiego na pojawienie się jego twarzy na okładce. Nie znasz jeszcze Michała? Nie wierzę, ale jeśli z jakiegoś powodu jego postać umknęła Twojej uwadze, to polecam piosenkę „Internety robię„.

Kampania organizacji Sport England skierowana do kobiet – ten film sprawi, że poczujecie motywację do ćwiczeń. Żadnych irytujących fitnessek z kaloryferami i bicepsem – prawdziwe kobiety, które się pocą i zagryzają wargi z wysiłku. A w tle jeden z największych hitów Missy Elliot.

– Niesamowity przykład twórczej resocjalizacji od uczelni Pedagogium, czyli tatuaże wolności. Kobiety, które oszpeciły swoje ciało więziennymi tatuażami, mogą zamienić je w piękne dzieła, wyrażające ich osobowość.

– Wystąpienie Eriki Lust na TED o tym, że to czas by porno się zmieniło. Ta kobieta ma nie tylko  ciekawe przemyślenia, ale i talent komiczny. [ENG]

#PIOSENKA TYGODNIA 

Wygrzebana z archiwum roku 2011. Pop w najlepszym, energetycznym i wyjątkowo tanecznym wydaniu – The Similou – All this love. W Szwecji wiedzą, jak to się robi (pamięć o Abbie wiecznie żywa!).

#PRZEGAPIONE & OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ostatnio na blogu pojawił się tekst o porównywaniu się – z innymi, ze sobą, a także post o niecodziennym zaburzeniu, zwanym mizofonią – jak niektóre dźwięki, odgłosy, mogą wywoływać furię.

I jeszcze małe ogłoszenie – hej, blogerzy z Krakowa/okolic/skądkolwiek! Kto wybiera się na pierwsze spotkanie BLOG SMOK?  Ja będę i szukam towarzystwa do wspólnego obgadywania prelegentów  dzielenia się przemyśleniami.

PS – przy okazji powyższego, udało mi się załapać na hotel w samym centrum Krakowa, w cenie 39 zł – z tej promocji, o której Wam w grudniu pisałam. To nadal działa! Podróżujcie po Polsce, korzystajcie póki jest tak tanio.

xoxo

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o