WTORLINKI #37 – NOWOROCZNE

Dzisiejsze wtorlinki sponsoruje Trzech Króli na miarę dzisiejszych czasów: Kings of Leon (właściwie chłopaków w zespole jest czterech, ale tylko trzech z nich to bracia).

W tym odcinku poznacie nowe, obiecujące blogi, zobaczycie dość nietypowe mapy różnych rejonów świata i wyjątkowy teledysk. A to tylko część z atrakcji. Chodźcie!


#DO POCZYTANIA

– U Czydziesciczy mądry i wnikliwy tekst „to nie twoja wina” – o przerzucaniu winy za swoje niepowodzenia na sytuacje losowe, trudne dzieciństwo i różne inne czynniki, które czasem stają się wygodną, ale niezbyt rozwijającą wymówką.
– U Dotee w archiwum znajdziecie wiele ciekawych tekstów, ale szczególnie przemówił do mnie „Zostawić melanż„. Bo choć nie brak mi zainteresowań, planów i mocniej niż kiedykolwiek dotąd stąpam po ziemi, to trudno jest mi całkiem pożegnać tą cząstkę mnie, która czasem MUSI się sponiewierać.
– Zbiór banałów, ale przydatnych banałów, które warto sobie raz na jakiś czas powtarzać – 30 rzeczy, które musisz przestać sobie robić w 2015 roku.

#KULTURA OBRAZKOWA

Co widać z najwyższego budynku Wrocławia (i prawie najwyższego w Polsce) o zmierzchu? Mieszkam tu już prawie 3 lata, ale nigdy nie byłam na tarasie Sky Tower. Może czas się wreszcie przemóc?
– Siła perswazyjnego marketingu na Allegro, czy solidarność jajników? Co sprawiło, że te „pie****one szpilki” uzyskały aż taką cenę w licytacji? (spostrzegawczy zauważą, że choleryczna sprzedająca zyskała już kilka naśladowczyń)

– Wyjątkowe, pomysłowe, designerskie wnętrza hotelu Bikini w Berlinie. Pomyśleć, że jeszcze 3 dni temu przechodziłam obok, ale nie wpadłam na to, żeby tam zajrzeć.
– Infografika przedstawiająca 10 najpopularniejszych w Polsce stron podczas ostatniej dekady. Jak zmieniały się trendy?
Zaskakujące mapy kilku miast świata, ukazujące czego dotyczą zainteresowania i aktywność internautów w danym ich zakątku. Szczególnie zauroczył mnie południowo – wschodni Stambuł.
– I ostatnia już mapa. A raczej wiele map. PornHub opublikował specjalny raport, w którym prezentuje jak rozkładają się preferencje seksualne na całym świecie. Gdzie najbardziej cenione są tyłki, gdzie piersi, stopy, a gdzie… różne inne rzeczy? Tak sobie myślę, że jednak wiedziałam co robię rodząc się w Polsce :D


#FILMIK TYGODNIA

– W tym tygodniu rozbawiła mnie seria filmików dostępnych na youtube pod hasłem „thug life’ (tu odzywa się moja spaczona dusza resocjalizatora). Jeden z nich: jak chciano nastraszyć małolata w amerykańskim więzieniu.

– A to teledysk, który powinien znaleźć się w moim wpisie o teledyskach lepszych niż filmy, ale dziwnym trafem zupełnie o nim zapomniałam. Gus Gus – Add this song. Każdorazowo wgniata w ziemię brzmieniem i obrazem. Polecam zwłaszcza miłośniczkom synth-popu nieszczęśliwie zakochanym w Gahanie (Daniel August, który pojawia się tam w pełnej, hmm, okazałości, może być dla niego ciekawą alternatywą).


#PRZEGAPIONE

Od ostatniego razu mogliście przegapić moje roczne podsumowanie (blogowe i prywatne), oraz fotostory z podróży do Berlina. Osobom, którym brakowało tam relacji z wyprzedaży w Primarku, polecam to jedno, wymowne zdjęcie na fanpage’u.  W tym tygodniu planuję otrząsnąć się z świąteczno – sylwestrowej nierównowagi i wrócić do regularniejszego pisania. Wkrótce możecie spodziewać się min. posta inspirowanego jednym z klasyków kina erotycznego ;)

Miłego wieczoru!

Asia | LessFearhttps://www.lessfear.pl
Joanna. Pasjonatka psychologii, copywriterka, wrocławianka. Kocha świat nauki, ale ciągle wierzy w magię. Zadaje za dużo pytań i nie może żyć bez podróży. Jej duchowym zwierzęciem jest ratel miodożer.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostatnie wpisy

Dlaczego ludzie zniechęcają się do psychoterapii albo w nią nie wierzą

Mimo rosnącej społecznej akceptacji dla chodzenia na terapię, często można spotkać się z komentarzami, które w najlepszym razie wyrażają powątpiewanie w tę...

Nie, nie jesteś wysoko wrażliwym empatą

Na tym blogu mogliście zapoznać się z pojęciem osoby wysoko wrażliwej i empaty. Pisałam o nich w czasach, kiedy te pojęcia dopiero wchodziły do powszechnego...

Skutki uboczne euforii

Tyle razy zastanawiałam się, jak wrócić do pisania tutaj. Bo to, że chciałam wrócić, wiedziałam już jakiś kwartał temu, nie wiedziałam tylko,...
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x