21 stycznia, 2 lata temu w migrenowych bólach narodził się ten blog. Wyskoczył mi z głowy jak Atena Zeusowi. 2 lata. Niby nic, a jednak sporo.
Według psychologii rozwojowej – dwulatki nie robią już (tak często) w pieluchę, potrafią wyrażać swoje zdanie i starają się podkreślać swoją indywidualność, wyrażać siebie. Dwulatki chcą siedzieć przy jednym stole z rodziną, żeby móc uczestniczyć w jej życiu, a ich ulubionym pytaniem jest ‚dlaczego?’.
I podobnie jest z moim blogiem – nie zostawia on już (tak często) śmierdzących niespodzianek w postaci nieprzemyślanych czy niedopracowanych postów. Śmielej zaznacza też to, czym różni się od innych blogów i ma odwagę prezentować prawdziwego siebie. Chce jednak być częścią blogosfery i spotyka się z nią, kiedy ma do tego okazję. Często pyta ‚dlaczego’, ale nie stawia jednoznacznych odpowiedzi, bo wie że te są tymczasowe.

Wygląda na to, że mamy tu przykład całkiem zdrowo rozwijającego się dwulatka.

Jak już tak nad nim stoimy i dumamy, to może zaplanujemy mu przyszłość? Wiecie, te wszystkie rodzinne rozmowy typu: „tak ładnie się potyka, będzie baleriną” albo „tak sprytnie podpalił choinkę, będzie strażakiem!”. Zróbmy naradę! Dziś zapraszam Was do wyrażenia anonimowo swojej opinii na temat Króliczka Doświadczalnego w ankiecie, której wypełnienie nie powinno Wam zająć więcej niż 5 minut. Wasze głosy wpłyną na to, co się na blogu zmieni, co pozostanie takie samo, a dodatkowo dostarczą mi statystycznej wiedzy O WAS. Tej wiedzy, muszę przyznać, bardzo mi czasem brakuje.Po statystykach widzę, że z miesiąca na miesiąc liczba osób tu zaglądających rośnie o koleje setki czy tysiące, ale te cyferki nie mówią wiele o tym, kim jesteście i dlaczego tu przychodzicie. Nie każdy z Was daje się też poznać przez komentarz – założę się, że są osoby, które czytają mnie regularnie, ale nigdy nie dodały żadnego komentarza. Chciałabym wiedzieć, czy to dlatego, że się ze mną zgadzacie i nie macie nic do dodania, albo nie zgadzacie i podśmiechujecie w duchu, czy też może dlatego, że nigdy nigdzie nie komentujecie i nie chce Wam się zmienić tego zwyczaju? Ten jeden raz proszę Was o aktywność. Dajcie znać, że istniejecie i wyraźcie swoją opinię o tym co się tu dzieje.

Będę bardzo wdzięczna! Ankieta będzie otwarta do końca stycznia.

PS  – Wiem, że zgrałam się czasowo z ankietami na kilku innych blogach, ale co poradzić, że urodziny Królika wypadają w takim chodliwym terminie. ;)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o