WTORLINKI #36 – OSTATNIE


Oczywiście ostatnie w tym roku, nie w życiu! A z nich dowiecie się min. o rozdwojeniu jaźni osób dwujęzycznych, o dramacie pewnej dziennikarki, kraju praktycznie bez przestępczości i wielu innych ciekawych rzeczach. Na koniec zdradzę swój tajny plan na Sylwestra. 

#DO POCZYTANIA 

– Karolina w bardzo dobrym tekście o tym, że dziś zasady są passé. Wbrew temu co można o mnie myśleć, cenię osoby z zasadami – jeśli potrafią być w nich konsekwentne i naprawdę w nie wierzą. 
– Tekst który mnie wyjątkowo rozbawił – dramat dziennikarki, która zaprosiła znajomych z USA do polskiej restauracji i nie miała za co się wstydzić. A już zanosiło się na TAAAKI materiał na artykuł. 
Ciekawostka na temat osób dwujęzycznych – okazuje się, że wraz ze zmianą języka jakim się posługują, zmienia się ich… osobowość! Polecam z resztą cały blog Neuroskoki – ciekawe połączenie zainteresowań autora: psychologia i skoki spadochronowe. 
– Co jeszcze udostępni nam Wikileaks? Tym razem w serwisie ukazał się poradnik „jak przejść kontrolę na lotnisku” opublikowany przez CIA. Coś dla osób, których notorycznie zatrzymują celnicy/urzędnicy do kontroli. 
– Znacie magazyn Follower na temat trendów w internecie? Do ściągnięcia za darmo, a w nim min, wywiad z Człowiekiem Wargą (czyli zDupy). 
– Ciekawy artykuł o Islandii, który jest po części recenzją książki „Skazana”. Czy wiecie, że w Islandii jest właściwie tylko jedno więzienie i prawie nie ma tam przestępczości? I czy wiecie, że choć kraj ten liczy sobie tylko 300 tysięcy mieszkańców, a znajduje się tam aż 90 tysięcy sztuk broni, to praktycznie nie odnotowano przestępstw z jej użyciem? Amerykanie zazdroszczą. Te i inne ciekawostki w artykule „Co zrobić z morderczynią, gdy nie ma dla niej celi„. 
#FILMIKI I OBRAZKI TYGODNIA
– Tym razem tylko jeden obrazek – kto przegapił na Facebooku, oto link – sylwestrowa kampania islandzkiej policji. Ku przestrodze i przypomnieniu. 
– Jeśli podobał się Wam mój wpis o teledyskach lepszych niż filmy, to podobne zestawienie zrobił serwis Vice – zobaczcie najlepsze teledyski roku 2014 wg Vice. Jest co oglądać. 
– I coś dla tych, którzy dużo pracują przed komputerem, albo ogólnie przy biurku – jak to robić, żeby nie bolało. 
#PRZEGAPIONE


W tym świątecznym okresie ukazały się tylko dwa wpisy – o tym, jak zorganizować bardzo tani wyjazd do polskich miast, i ulubione kosmetyki roku 2014 – wreszcie znalazłam coś, co współgra z moją cerą i włosami. 
***
Jesteście już gotowi do Sylwestra? A może olewacie presję dobrej zabawy i zaszywacie się w domu, przytulając psy i koty wystraszone hukiem petard? My w tym roku postawiliśmy na Anty-Sylwester. Początkowo myśleliśmy o wyjeździe do jakiegoś Oslo albo innej Kopenhagi, ale nawet jeśli trafiały się tanie przeloty, to ceny noclegów odstraszały. W końcu stwierdziliśmy, że skoro wolne mamy do 6 stycznia, to czemu by nie przesunąć sobie imprezy o dzień później? I dlatego w momencie gdy wszyscy będą składać sobie życzenia, my pakujemy plecaki i  o 2:50 wyjeżdżamy do Berlina, na 3 dni, za śmieszne pieniądze. Noclegi na 31 grudnia – gdziekolwiek – zwykle mają kosmiczne ceny, a już dzień później potrafią być o połowę tańsze. Polecam ten patent na przyszły rok, zwłaszcza jeśli będziecie korzystać z wolnego aż do Trzech Króli. 
A teraz, cokolwiek dziś będziecie robić, życzę Wam udanego wieczora i pozytywnego wejścia w Nowy Rok. Niech będzie lepszy!
Zdjęcie pożyczone stąd
Poprzedni artykułKOSMETYCZNE NOBLE 2014
Następny artykułANTYSYLWESTER W BERLINIE
Asia | LessFearhttps://www.lessfear.pl
Joanna. Pasjonatka psychologii, copywriterka, wrocławianka. Kocha świat nauki, ale ciągle wierzy w magię. Zadaje za dużo pytań i nie może żyć bez podróży. Jej duchowym zwierzęciem jest ratel miodożer.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostatnie wpisy

Dlaczego ludzie zniechęcają się do psychoterapii albo w nią nie wierzą

Mimo rosnącej społecznej akceptacji dla chodzenia na terapię, często można spotkać się z komentarzami, które w najlepszym razie wyrażają powątpiewanie w tę...

Nie, nie jesteś wysoko wrażliwym empatą

Na tym blogu mogliście zapoznać się z pojęciem osoby wysoko wrażliwej i empaty. Pisałam o nich w czasach, kiedy te pojęcia dopiero wchodziły do powszechnego...

Skutki uboczne euforii

Tyle razy zastanawiałam się, jak wrócić do pisania tutaj. Bo to, że chciałam wrócić, wiedziałam już jakiś kwartał temu, nie wiedziałam tylko,...
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x