WTORLINKI #28 – JEDYNE

źródło – picjumbo.com

Skąd jedyne w nazwie? Bo to prawdopodobnie jedyne (lub jedne z dwóch) wtorlinki w tym miesiącu. W przyszły i następny wtorek będę przemieszczać się po USA i w miejsce linków pojawią się pewnie bieżące relacje z podróży. A pod koniec miesiąca będę odnajdywać się w nowej, małżeńskiej rzeczywistości i zobaczymy ile mi to zajmie… Dlatego w tym wydaniu trochę więcej do poczytania niż zwykle – na zapas. Zapraszam.

#DO POCZYTANIA 

O cichym piekle kobiet w Egipcie. Niby żyje im się tam wygodniej i bezpieczniej, niż w innych krajach afrykańskich, niby nie muszą zakrywać twarzy, a obrzezanie jest oficjalnie zakazane… ale jak to się ma do rzeczywistości? Mocne. I smutne. 
– Jeszcze mocniej i dobitniej na temat seksu ortodoksyjnych Żydów i praw, które wyjątkowo szczegółowo regulują u nich spełnianie małżeńskich obowiązków. Co ma z tym wspólnego dziura w prześcieradle, pędzel i rurka? Bardzo dobry artykuł i – przy okazji – bardzo dobry blog.
Intymny dziennik kleryka. Tym razem z Polski. Co tak naprawdę dzieje się w seminariach? To tekst, który zrobił na mnie chyba największe wrażenie w tym tygodniu. I po raz kolejny utwierdził w przekonaniu, że celibat i izolacja jeszcze nikomu nie wyszły na dobre (bo umówmy się, przymuszając do tego w seminarium, nie uczynisz z nikogo Jezusa ani Buddy). A na pewno nie sprawią, że w przyszłości taki człowiek będzie lepiej rozumiał swoich podopiecznych.

– Komu naprawdę pomagają kontenery na używaną odzież? Gdzie wrzucasz swoją używaną odzież i czy rzeczywiście w ten sposób pomagasz biednym?

Jak dokładnie wygląda nasze trawienie, jak powinniśmy jeść, żeby je usprawnić? W tym prosto napisanym (dużo prościej niż w podręcznikach biologii), ale bardzo wyczerpującym artykule, zawarto wiele informacji na temat odżywiania, które warto sobie przyswoić.  
– I na koniec, co nie znaczy, że mniej ważne. Jedyny komentarz po śmierci Ani: wesprzyjmy tych, którzy jeszcze walczą.  Zobaczcie, co do powiedzenia mają Dagmara i Tomek Skalscy (Projekt Egoistka). I może zachęcę Was do zasilenia skarbonki któregoś z podopiecznych fundacji Alivia. Jest ich sporo, kogo wybrać, kiedy wiadomo, że nie da rady obdzielić wszystkich?  Ja póki co pomogłam dziewczynie o moim imieniu, niewiele starszej ode mnie. Możecie posłużyć się tym samym kluczem, albo zrobić to zupełnie losowo – każdy z takich gestów na pewno przyda się bardziej, niż publiczne roztrząsanie jak bardzo żal nam Ani, czy lajkowanie jej profilu (?). Tą energię warto włożyć w coś, co może jeszcze dać efekty. 

# KULTURA OBRAZKOWA
– Tym razem nie jakaś galeria, tylko całe portale o sztuce. Ale nie jakieś szumne, nadęte i „epickie”, o nie. Nietypowe, dziwaczne, niepokojące albo absurdalne dzieła zebrane.
– Z rzeczy, które warto obserwować na Instagramie: konto Miley Cyrus. To też sztuka. Bo czasem sztuką jest również kronika upadku.  
– Co się stanie, jeśli wielorasowa kobieta poprosi aby photoshopem uczynić ją piękną? Czyli znów rzut oka na to, jak różnią się kanony piękna w różnych krajach.
10 surrealistycznych fotografii, które przyprawiają o ciarki. Wiadomo, że efekt manipulacji, ale i tak robi się nieswojo.

#FILMIK(I) TYGODNIA

11 sztuczek ze stanikiem, które powinna znać każda kobieta. Raczej do stosowania w awaryjnych wypadkach, bo nie polecam nikomu chodzenia na co dzień ze spinaczem na ramiączkach.

– I coś, co mnie osobiście wzruszyło – filmik z festiwalu Tommorowland (jeden z większych festiwali muzyki trance na świecie), na którym dziewczyna tłumaczy na migi tekst piosenki swojej głuchej koleżance. Bo kto powiedział, że będąc głuchym nie można czerpać z muzyki – popatrzcie na Beethovena.

– Filmik, który może sprawić, że zapragniecie odwiedzić Turcję. Całe jej piękno w 3 minuty.

#PRZEGAPIONE

Od ostatniego tygodnia mogliście przegapić tekst o oszczędzaniu i moich praktycznych sposobach na to, a także podsumowanie moich zmian z ostatnich lat, z konkursem dla Was. Zapraszam do udziału!#LINKOWE PARTY!

Po raz pierwszy postanowiłam skorzystać z możliwości jaką daje Inlinkz.com – dzięki temu widżetowi możecie dodać pod spodem linki do Waszych własnych postów – najciekawszych z ostatniego miesiąca (albo innych, którymi chcecie się pochwalić). Po prostu kliknijcie na ‚add your link’ poniżej, a dalej strona poprowadzi Was sama – podacie adres url, zdjęcie do miniaturki i tytuł. A potem wystarczy zatwierdzić i gotowe. Kolekcja linków będzie tu wisieć do końca miesiąca. Później … pewnie stworzę kolejną. Aha – zasada jest taka, że ten kto dodaje link, zagląda też do innych i stara się skomentować kilka z nich. 

Poprzedni artykułJA 21-LETNIA VS. 28-LETNIA
Następny artykułPRACA ZDALNA – IDEALNA?
Asia | LessFearhttps://www.lessfear.pl
Joanna. Pasjonatka psychologii, copywriterka, wrocławianka. Kocha świat nauki, ale ciągle wierzy w magię. Zadaje za dużo pytań i nie może żyć bez podróży. Jej duchowym zwierzęciem jest ratel miodożer.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostatnie wpisy

Dlaczego ludzie zniechęcają się do psychoterapii albo w nią nie wierzą

Mimo rosnącej społecznej akceptacji dla chodzenia na terapię, często można spotkać się z komentarzami, które w najlepszym razie wyrażają powątpiewanie w tę...

Nie, nie jesteś wysoko wrażliwym empatą

Na tym blogu mogliście zapoznać się z pojęciem osoby wysoko wrażliwej i empaty. Pisałam o nich w czasach, kiedy te pojęcia dopiero wchodziły do powszechnego...

Skutki uboczne euforii

Tyle razy zastanawiałam się, jak wrócić do pisania tutaj. Bo to, że chciałam wrócić, wiedziałam już jakiś kwartał temu, nie wiedziałam tylko,...
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x