WTORLINKI #25 – HORROROWE

Króliczy horror /źródło: topit.me/

Dzisiejsze wtorlinki to trzy ciekawe teksty, które mogą obudzić w Was refleksje z gatunku „w którą stronę zmierza moje życie i czy to dobra strona?”, a ponadto  coś praktycznego, coś śmiesznego, coś wyjątkowego i coś strasznego – w sam raz dla miłośników horroru i hardkoru.

# DO POCZYTANIA

– Ciekawa historia o chłopaku z zespołem Aspergera. To schorzenie w pewien sposób pokrewne autyzmowi, nie przeszkadzające choremu w uczestniczeniu w życiu społecznym, ale dość utrudniające i odmieniające komunikację. Na pewno u takich osób intrygująca jest ich umiejętność życia wyłącznie w ‚tu i teraz’.

– Lubię opakowania produktów, na których oprócz składu i nazwy można przeczytać choć jedno zdanie, które sprawi, że człowiek się uśmiechnie. Dlatego min. doceniam copywriting kosmetyczny Tołpy – kojarzycie napisy na ich produktach? Gdybym była producentem kosmetyków, też starałabym się umieścić na ich opakowaniach jakiś dowcip albo przesłanie do klienta (niekoniecznie marketingowe).
– Bardzo trafny post o kryzysowych znajomych. Kojarzycie tych ludzi, którzy potrzebują Waszej uwagi kiedy mają problem, ale gdy tylko podacie im możliwe rozwiązania, oni zawsze znajdą powód, dla którego ich wdrożenie jest niemożliwe? Na liście wkurzających osób u mnie zajmują jedną z wyższych pozycji. PS – Polecam też inne posty Sour Girl, która jest psychologiem, pisze krótko, konkretnie i zawsze celnie.
– O tym, że w pracy pieniądze to nie wszystko. Przykład faceta, który zamienił 8 tysięcy pensji za parę godzin łatwej pracy dziennie, na zajęcie bardziej angażujące, rozwijające i odpowiedzialne… za zdecydowanie niższą stawkę. Jesteście ciekawi dlaczego?

– A gdyby 50 twarzy Greya działo się w Polsce… krótki pastisz w przaśnej wersji. Jednych śmieszy, innych obraża (zobaczcie reakcje pod postem na fanpage’u tego bloga). Trochę współczuję tym, których obraża.

Co zrobić, kiedy ktoś rozpowszechnia o Was fałszywe informacje, oczerniające plotki (także w internecie)? Znaj swoje prawa (i miej odpowiedzialność za słowa!).
#KULTURA OBRAZKOWA
– O mistrzach kreatywnego namingu i trolowania, czyli jak nazwać swoją firmę, żeby każdy ją zapamiętał?
Tytuł magistra i co dalej? Pewna siebie, znana wszystkim firma subtelnie podsuwa odpowiedź… I może to bawić, i może smucić, bo w wielu przypadkach tak właśnie wygląda rozczarowująca prawda.
Zbiór najciekawszych wrocławskich murali. Lubię sztukę uliczną, lubię kolorowanie szarych przestrzeni, a we Wrocławiu kolorów pojawia się na szczęście coraz więcej. Jeszcze wszystkich ich nie widziałam, chyba muszę nadgonić zwiedzanie swojego miejsca zamieszkania.
#FILMIK(I) TYGODNIA

– Na początek lekko i pozytywnie – o tym, że tańczyć można w każdym wieku, a także… niezależnie od gatunku

 – Właściwie to Wardęga miał rację, że pogonił policjantów, sprawdzając ich kondycję. Zobaczcie sobie ten filmik z zawodów sprawnościowych policji i zastanówcie, czy czujecie się bezpiecznie z takimi stróżami prawa. No chyba że po prostu sfilmowani funkcjonariusze stosują jakieś zaawansowane metody oszczędzania energii – na wypadek pojawienia się realnego zagrożenia…

– Dlaczego człowieka przyciąga wszelkie tabu, patologia, to co niesmaczne, straszne i o czym nie  mówi się głośno? Mogę przypuszczać, że lubimy badać swoje granice wytrzymałości i akceptacji, ale po części jest to też czysta, nieujarzmiona ludzka ciekawość, ta sama, która przyciąga obserwatorów do miejsc wypadków i tragedii. Jeśli chcecie zbadać, ile w Was jest tej ciekawości, zobaczcie kanał Horrible Rewievs, a na nim przegląd pod nazwą The Most Disturbing Movies Ever. Uwierzcie, Ludzka Stonoga to nie jest najbardziej męczący psychikę film, jaki stworzono. Jest ich cała gama. Podziwiam tego vlogera, że poświęca się oglądając je wszystkie na potrzeby serii. I jeszcze ciekawe spostrzeżenie  – youtube zmusza użytkowników (min, jego) do cenzurowania wszelkiej nagości, ale nie przeszkadza mu pokazywanie nekrofilii, koprofagii, ćwiartowania zwłok i innych tego typu przyjemnych obrazków…
Tym mocnym akcentem życzę Wam słodkiej i zdecydowanie normalnej reszty dnia.
Asia | LessFearhttps://www.lessfear.pl
Joanna. Pasjonatka psychologii, copywriterka, wrocławianka. Kocha świat nauki, ale ciągle wierzy w magię. Zadaje za dużo pytań i nie może żyć bez podróży. Jej duchowym zwierzęciem jest ratel miodożer.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostatnie wpisy

Dlaczego ludzie zniechęcają się do psychoterapii albo w nią nie wierzą

Mimo rosnącej społecznej akceptacji dla chodzenia na terapię, często można spotkać się z komentarzami, które w najlepszym razie wyrażają powątpiewanie w tę...

Nie, nie jesteś wysoko wrażliwym empatą

Na tym blogu mogliście zapoznać się z pojęciem osoby wysoko wrażliwej i empaty. Pisałam o nich w czasach, kiedy te pojęcia dopiero wchodziły do powszechnego...

Skutki uboczne euforii

Tyle razy zastanawiałam się, jak wrócić do pisania tutaj. Bo to, że chciałam wrócić, wiedziałam już jakiś kwartał temu, nie wiedziałam tylko,...
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x