WTORLINKI #24 – MIESIĄCOIMIENINOWE

Bo do mycia okien trzeba dwojga.

 

Witajcie w imieniny miesiąca. Dziś trochę o miłości i seksie bez miłości, o uzależnionych dzieciach (wcale nie od tego, czego byście się spodziewali), o unikaniu mandatów podczas jazdy rowerem, do tego dwa wyjątkowe zwierzaki domowe (?), i garść reklam, które – ostrzegam! – mogą poruszyć w Was czułą strunę. Wpadajcie, czytajcie, oglądajcie.#DO POCZYTANIA

O tym jak uzależniliśmy nasze dzieci od cukru. Albo raczej – jak nasi rodzice uzależnili nas od cukru. Gdy dorastaliśmy, nie było jeszcze takiej wiedzy o odżywianiu, wierzono w to, co mówią w reklamach: że mleko  uczyni nas wielkimi, dodane do nich płatki dostarczą minerałów, Danonki sprawią, że będziemy szybko rosnąć i mieć zdrowe kości, a owocowe soki i napoje z kartonu będą codzienną dawką witamin, zastępującą owoce. I na tych cudach sprytnego marketingu wyrosło pokolenie dużo słabsze niż ich rodzice i dziadkowie, podatne na cukrzycę i otyłość. Poraża już informacja zawarta w pierwszym akapicie –  „Przeciętny tegoroczny pierwszoklasista od urodzenia zjadł już pod różnymi postaciami 84 kg cukru.”
– Jeździsz na rowerze? Sprawdź czy nie popełniasz tych 8 błędów, które mogą kosztować Cię mandat. 
– Coś, co warto rozpowszechniać i powtarzać, czyli 7 najpopularniejszych oszustw na Facebooku. Czasem tylko uśmiecham się pod wąsem jak grzeczne (i naiwne) panie domu i mamy nawet nie wiedzą, że udostępniają wszystkim filmik zatytułowany „orgia w liceum”, albo „zobacz co zrobiła na weselu”. Swoją drogą to wiele mówi o naszych znajomych i o tym, jakie treści wydają się im pociągające.
– Ogłoszenie z propozycją pracy dla copywritera w sklepie erotycznym. Pracodawcy, patrzcie i uczcie się  – tak się teraz pisze ogłoszenia!
– Pozostając w klimatach erotycznych, ale bardziej mrocznych i dołujących. Zobaczcie efekty dziennikarskiego podstępu. Pewna redaktorka założyła konto w portalu randkowym dla… żonatych, ułatwiającym skok w bok (portal niedawno zadebiutował w Polsce). Spotkała różnych mężczyzn, w różnych typach związków… jak tłumaczyli to, że chcą zdradzić żonę? Mocne i smutne.
– Żeby jednak podnieść Was trochę na duchu, poczytajcie o nietypowym ślubie po 70 latach związku. Przyznam, że bardzo cieszą mnie takie informacje.  Na przekór stereotypowi, że związki osób tej samej płci są mniej trwałe, na przekór przekonaniu, że w dzisiejszych czasach miłość to tylko jeden z tagów w serwisach z poradami.

 

#KULTURA OBRAZKOWA

– Szkoła Polskiej Reklamy, odsłona pierwsza: zadzwoń, albo zabijemy pieska!
Galeria najdziwniejszych i najciekawszych automatów... bo kto powiedział, że automaty służą tylko do sprzedawania kawy czy słodyczy.

#FILMIK(I) TYGODNIA

– Dawno tego nie robiłam, więc proszę, trochę wegetariańskiej propagandy: czy przytulałeś już dzisiaj swoją kurę?
Co namaluje słoń, jeśli damy mu pędzel i płótno?
– I na koniec, trzy najbardziej wzruszające reklamy… ryżu. Czuję się podle zmanipulowana, że przez filmiki stworzone dla producenta ryżu ryczałam jak bóbr. Jeśli nie macie ochoty na takie atrakcje, albo jesteście przed okresem – lepiej nie oglądajcie.


#PRZEGAPIONE

W minionym tygodniu zapraszałam Was na Party Like a Lord, zastanawiając się nad składnikami udanej imprezy, a wczoraj – podpowiedziałam jak najlepiej/najtaniej dostać się do Pragi. Korzystajcie przed nadejściem gorszej pogody.

 

Miłego popołudnia!


 

Asia | LessFearhttps://www.lessfear.pl
Joanna. Pasjonatka psychologii, copywriterka, wrocławianka. Kocha świat nauki, ale ciągle wierzy w magię. Zadaje za dużo pytań i nie może żyć bez podróży. Jej duchowym zwierzęciem jest ratel miodożer.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostatnie wpisy

Dlaczego ludzie zniechęcają się do psychoterapii albo w nią nie wierzą

Mimo rosnącej społecznej akceptacji dla chodzenia na terapię, często można spotkać się z komentarzami, które w najlepszym razie wyrażają powątpiewanie w tę...

Nie, nie jesteś wysoko wrażliwym empatą

Na tym blogu mogliście zapoznać się z pojęciem osoby wysoko wrażliwej i empaty. Pisałam o nich w czasach, kiedy te pojęcia dopiero wchodziły do powszechnego...

Skutki uboczne euforii

Tyle razy zastanawiałam się, jak wrócić do pisania tutaj. Bo to, że chciałam wrócić, wiedziałam już jakiś kwartał temu, nie wiedziałam tylko,...
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x