WTORLINKI #18 – OPÓŹNIONE

Wtorlinki w środę rano?! Apokalipsa, świat się kończy! Nie chciałam opuszczać wczorajszego wydania, ale czułam potrzebę, żeby najpierw ukazał się post o weekendowym tour de Holandia. Plan był taki, by opublikować jeden wpis po drugim (wyrabiając się przed północą), ale z planami  jest tak, że nie należy się do nich zbytnio przywiązać.  No to macie, odrobina anarchy in the Króliczek nie zawadzi. Tylko nie pospadajcie z krzeseł w szoku (chciałabym mieć do kogo pisać).

#DO POCZYTANIA

– Kojarzycie jeden z najsłynniejszych duetów podróżniczych dawnej Polski – Tony Halik i Elżbieta Dzikowska (znani zwłaszcza z programu „Pieprz i wanilia”)? Myślałam, że byli parą od zawsze, okazało się, że niekoniecznie. Dowiedziałam się też, że kobietę można zdobyć przez… zaproponowanie jej wymarzonej podróży. Ciekawy wywiad z Elżbietą Dzikowską. Nawiasem mówiąc podziwiam tę parę za dotarcie do najbardziej tropikalnych destynacji w czasach, kiedy wyjazd tuż za granice państw bloku radzieckiego wymagał wiele trudów i wysiłku.
– Trzy zdania, które należy na stałe wyrzucić ze swojego słownika. Mądry wpis Introwertyczki. Polecam jej bloga „Samotne Życie” nie tylko zdeklarowanym (lub bez wyboru) samotnikom. Każdy introwertyk odnajdzie tam kawałek siebie.
– Wiadomości niezbyt optymistyczne dla tych, którzy pracują w firmach prywatnych lub prowadzą własną działalność – kiedy spojrzy się na te liczby, robi się jakoś przykro… Co piąty Polak na państwowej posadzie. A jak już otrząśniecie się po tym, jak dyma (pardon my french) nas państwo, zobaczcie też, jakich miłych macie sąsiadów, a nawet krewnych – Tak skarżymy do skarbowki.  Po takich wiadomościach odzywa się mój wewnętrzny prawilny chłopaczyna, pragnący zakrzyknąć: je… yyy, jechać konfidentów!
– Nie jestem wielką fanką historii, ale podana w taki sposób jak na blogu Ciekawostki Historyczne, zdecydowanie do mnie przemawia. Trafiłam tam przez skręcającą wnętrzości opowieść o kanibalach w oblężonym Leningradzie

#W BLOGOSFERZE PISZCZY

– Motywująca historia niepełnosprawnego, amerykańskiego blogera, który w pewnym momencie postanowił spełnić swoje marzenia: jak rzucić pracę, przeprowadzić się do raju i zmieniać świat.
– Analiza polskiej blogosfery – badania przeprowadzone na ponad 80 blogerach: jak oni piszą, tworzą i analizują.

–  Praca marzenie dla każdego blogera który nie ma żadnych zobowiązań we wrześniu – redaktor-bloger w podróży po zachodniopomorskim. Gdyby nie to, że to miesiąc przed moim ślubem, sama na pewno bym się zgłosiła. Jeśli masz doświadczenie w prowadzeniu interesującego bloga, robieniu zdjęć, filmików i prawo jazdy kat. B, zgłoś się, zgłoś! Będę trzymać za Ciebie kciuki!

– Ciągle się zastanawiam jaka jest granica wolności słowa  blogerów… Może już słyszeliście o tym, że pewna francuska blogerka zapłaci za krytyczny wpis na blogu.  Sokołów przy tym to pikuś.

#KULTURA OBRAZKOWA

– No dobra, teraz już nie boję się śmierci. Fakt naczelnym pocieszycielem ludu.
– Mąż zbierał przez cały miesiąc w tabelce wymówki żony, która odmawiała mu seksu. Ojoj. Hit JoeMonstera i kolejny pocisk wystrzelony w wojnie damsko-męskiej. A ja obserwując to, mam ochotę zaśpiewać: „Dziewczyny kontra chłopcy, ta wojna trwa zbyt długo (…) nikt nie wygrywa”

#PIOSENKA TYGODNIA

 Kawałki Britney wcale nie muszą być tandetne. Niektóre mają potencjał, który ujawnia się… przy coverach. Tutaj Toxic w najlepszej możliwej, spokojnej wersji. Bardzo przyjemnie ochładza w upały.
Miłego dnia kociaki!
Asia | LessFear
Asia | LessFearhttps://www.lessfear.pl
Joanna. Pasjonatka psychologii, copywriterka, wrocławianka. Kocha świat nauki, ale ciągle wierzy w magię. Zadaje za dużo pytań i nie może żyć bez podróży. Jej duchowym zwierzęciem jest ratel miodożer.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostatnie wpisy

Dlaczego ludzie zniechęcają się do psychoterapii albo w nią nie wierzą

Mimo rosnącej społecznej akceptacji dla chodzenia na terapię, często można spotkać się z komentarzami, które w najlepszym razie wyrażają powątpiewanie w tę...

Nie, nie jesteś wysoko wrażliwym empatą

Na tym blogu mogliście zapoznać się z pojęciem osoby wysoko wrażliwej i empaty. Pisałam o nich w czasach, kiedy te pojęcia dopiero wchodziły do powszechnego...

Zabezpieczony: Skutki uboczne euforii

Tyle razy zastanawiałam się, jak wrócić do pisania tutaj. Bo to, że chciałam wrócić, wiedziałam już jakiś kwartał temu, nie wiedziałam tylko,...
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x